Kapadokya Yeşil Tur

Turlar Kapadokya

Kapadokya yeşil tur ile sırrı halâ çözülmeyen yer altı şehirlerinde gizemli bir yolculuk sizleri bekliyor. Kayaların arasından çıkıp gelen akarsuyun Ihlara vadisi ile bütünleşmesine Kapadokya yeşil tur ile tanıklık edeceksiniz. Kapadokya yeşil tur da doğa ile baş başa kalacaksınız.

Kapadokya tatili için geldiniz gezilecek yerler hakkında bir fikriniz yok ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse Kapadokya'nın en popüler gezilecek yerlerini profesyonel rehberlerimiz eşliğinde gezip görebilir ve tarihi bilgiler alabilirsiniz. Kapadokya yeşil tur (Kapadokya Green Tour) bölgeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği turlarımız arasında yerini alıyor.

Kapadokya Yeşil Tur Hakkında Bilgi

Kapadokya yeşil tur (Kapadokya Green Tour) olarak da bilinen turumuzun içeriğinde gezip keşfedebileceğiniz birçok uğrak noktamız var. Turlarımızda bölgeye hâkim profesyonel ve tecrübeli rehberlerimiz size eşlik ediyor. Firmamız bünyesinde bulunan lüks ve konforlu araçlarımızla 16 kişilik gruplar halinde sizleri gezdiriyoruz. Otelden alınış ve bırakılış hizmetinizi sağlıyoruz. Turumuz 09:30 civarında başlıyor ve 17:30 civarında bitiyor.

Kapadokya Yeşil Tur Proğramı

Turumuza ilk olarak Göreme Panoramadan başlıyoruz. Göreme panorama Kapdokya'nın eşsiz peri bacalarının mistik yapısını en güzel görebileceğiniz yerlerdendir. Burada benzersiz fotoğraflar çekinebilme imkanı bulabileceksiniz.

İkinci destinasyon noktamız ise yeraltı şehridir. Sekiz katlı olarak Hristiyanlık alemi tarafından inşa edilmiş ve Roma İmparatorluğu zulmünden korunmak için yaşam alanlarının oluşturulduğu gizemini halâ koruyan ve çözülemeyen yer altı şehri tam bir sırlar perdesi gibidir. Burada kültürler ve medeniyetler hakkında çok önemli tarihi bilgiler öğrenebileceksiniz. İlk katında erken dönem tarihlenmektedir. Roma ve Bizans dönemlerinde de diğer alanların oyulup genişletilmesiyle günümüzdeki yeraltı şehri haline dönüştürülmüştür.

Üçüncü destinasyon noktamız Ihlara Vadisi'dir. Ihlara vadisin doğa ile bütünleşeceğiniz kanyon içerisinde Melendiz nehri etrafında yürüyerek Belisırma köyüne ulaşacağız. Ihlara vadisinin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de doğasının yeşilliği ve bitki örtüsü ile Karadeniz'i anımsatmasıdır.

Yürüyüş bitiminde nehir kıyısında öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Selime Manastırına geçiş yaparız.

Dördüncü destinasyon noktamız olan Selime Manastırı (Katedrali) Ihlara vadisinin çıkışında bulunmaktadır. Selime manastırı iki katlı ve Kapadokya'nın en büyük manastırı olarak inşa edilmiştir. Selime Katedrali Bizans sanatının izlerini taşımaktadır ve burada tarih boyunca din adamlarına ev sahipliği yapmıştır. Selime manastırında kiliseler, şapeller, kervanlar hakkında detaylı bilgiler alabileceksiniz.

Turumuzda bulunan son destinasyon noktamız Güvercinlik Vadisidir. Eşsiz vadi manzarasının yanında binlerce güvercinlere ev sahipliği yapmasından dolayı adını alan bu tarihi noktada kayadan oyma güvercin evlerini görebileceksiniz.

Turumuz birbirinden güzel doğal eşsiz manzaralar ve doğa üstü olaylara şahitlik ettiğiniz yine birbirinden özel eğlenceli, keyifli bir günün sonunda hafızalarınızda unutamayacağınız gezi anısı olarak son bulacaktır.

Kapadokya Yeşil Tur Gezilecek Yerler

 • Göreme Panaroma
 • Yer Altı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma
 • Selime Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi

Kapadokya Yeşil Tur Dahil Olan Hizmetler

 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Biletleri, Park Ücretleri 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Otelden Alınış ve Bırakılış Hizmeti
 • 1618 Sayılı Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Kapadokya Yeşil Tur Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Özel Harcamalar
 • Ek Hizmetler

Kapadokya Yeşil Tur Fiyatları

Kapadokya yeşil tur fiyatları kişi başı olarak ücretlendirilmektedir. Fiyatlar grup turlarına göre yazılmıştır. Kapadokya yeşil tur fiyatlarında müze kartı olan misafirlerimize indirim uygulanmaktadır. 6 yaş altı çocuklar içinde ücret almıyoruz.