Kapadokya Kırmızı Tur

Turlar Kapadokya

Kapadokya kırmızı tur ile eşsiz peri bacaları ve vadilerini gezip görecek Kapadokya'nın tarihi dokusuna tanıklık edeceksiniz. Büyülü şehirde görkemli bir Kapadokya kırmızı tur sizleri bekliyor. Kapadokya kırmızı tur ile coğrafi olayların etkisiyle oluşan peri bacaları ve tarihi mekanlarında iz süreceksiniz.

Kapadokya tatili için geldiniz gezilecek yerler hakkında bir fikriniz yok ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse Kapadokya'nın en popüler gezilecek yerlerini profesyonel rehberlerimizin eşliğinde gezip görebilir ve tarihi bilgiler alabilirsiniz. Kapadokya kırmızı tur (Kapadokya Red Tour) bölgeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği turlarımız arasında yerini alıyor.

Kapadokya Kırmızı Tur Hakkında Bilgi

Kapadokya kırmızı tur (Kapadokya Red Tour) olarak da bilinen turumuzun içeriğinde gezip keşfedebileceğiniz bir çok uğrak noktamız var. Turlarımızda bölgeye hakim profesyonel ve tecrübeli rehberlerimiz size eşlik ediyor. Firmamız bünyesinde bulunan lüks ve konforlu araçlarımızla 16 kişilik gruplar halinde sizleri gezdiriyoruz. Otelden alınış ve bırakılış hizmetinizi sağlıyoruz. Turumuz 09:30 civarında başlıyor ve 17:00 civarında bitiyor.

Kapadokya Kırmızı Tur Proğramı

Turumuza ilk olarak Uçhisar Kalesinden başlıyoruz. Uçhisar kalesi Kapadokya'nın en yüksek peribacası konumundadır. Uçhisar kalesinden Kapadokya'yı kuş bakışı olarak izleyebilme imkanına sahip olacaksınız. Uçhisar kalesi aynı zamanda gün batımı ve gün doğumu seyrinin yapıldığı en güzel yerlerden birisidir.

İkinci destinasyon noktamız Açık Hava Müzesi. M.Ö. 9. asırdan 1952 yılına kadar yerleşim yeri olan, kayadan oyma bir çok sayıda mekanın olduğu müzede cami, kilise, manastır, ev ve yaşam alanları yer alıyor. Açık hava müzesi ise UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Kayanın içi oyularak yapılan manastırlar, kiliseler ve şapelleri içerisinde bulunduran açık hava müzesi asırlar öncesi yaşam hakkında tarihi bilgiler alabileceğiniz bir yerdir.

Üçüncü destinasyon noktamız ise Aşk Vadisidir. Aşk vadisine âşık olacaksınız! Aşk vadisi içerisinde birden çok peribacası bulunduran doğanın eşsiz görüntüsü ile bütünleşmiş bir yerdir.

Dördüncü destinasyon noktamız Avanos'dur. Avanos toprağın sanata dönüştürüldüğü yerdir. Hitit'lerden bu yana süre gelmiş el sanatlarının sergilendiği çanak - çömlek işlemeciliğinin nasıl yapıldığına şahit olacaksınız. Aynı zamanda sizler de çanak - çömlek yapımı için denemeler yapabileceksiniz. 

Öğle yemeği molası verilir. Yemeklerimizi açık büfe şeklinde alıyoruz. Yemek bitiminde turumuz kaldığı yerden devam ediyor.

Beşinci destinasyon noktamız Paşabağlarıdır. Paşabağları, Rahipler Vadisi olarak da adlandırılmaktadır. Burada birbirinden güzel şapkalı peri bacalarını görebileceksiniz.

Turumuzda altıncı güzergahımız olan son destinasyon noktamız Devrent Vadisidir. Devrent vadisi, Hayaller vadisi olarak da adlandırılmaktadır. Adında da anlaşıldığı gibi bu vadide her bir peribacasını hayal gücünüze göre birçok şeye benzetebilirsiniz. Deve şeklinde meşhur olmuş peribacasını da burada görebileceksiniz.

Turumuz birbirinden güzel doğal eşsiz manzaralar ve doğa üstü olaylara şahitlik ettiğiniz yine birbirinden özel eğlenceli, keyifli bir günün sonunda hafızalarınızda unutamayacağınız gezi anısı olarak son bulacaktır.

Kapadokya Kırmızı Tur Gezilecek Yerler

 • Uçhisar Kalesi Panorama
 • Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Avanos
 • Paşabağları
 • Devrent Vadisi

Kapadokya Kırmızı Tur Dahil Olan Hizmetler

 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Biletleri, Park Ücretleri 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Lüks Araçlarla Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Otelden Alınış ve Bırakılış Hizmeti
 • 1618 Sayılı Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Kapadokya Kırmızı Tur Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Özel Harcamalar
 • Ek Hizmetler

Kapadokya Kırmızı Tur Fiyatları

Kapadokya kırmızı tur fiyatları kişi başı olarak ücretlendirilmektedir. Fiyatlar grup turlarına göre yazılmıştır. Kapadokya kırmızı tur fiyatlarında müze kartı olan misafirlerimize indirim uygulanmaktadır. 6 yaş altı çocuklar içinde ücret almıyoruz.